Állatvédő szervezetek Veszprémben

Bársonytalp Veszprém 
 
Vackoló Állatvédő Egyesület
Állatvédő Egyesület Veszprém
Bemutatkozás:
Az Egyesületet 1992-ben Tóth Miklósné alapította. Civil szervezetként 1998-tól működik, tevékenysége során fontos közfeladatokat is ellát. Céljuk megoldást találni a térségben előforduló állatvédelmi problémákra. Fő tevékenységeik: 
  –  gazdátlan állatok gondozása, örökbe adása
  –  elveszett és talált állatok hazasegítése
  –  gazdától gazdáig közvetítés
  –  felelős állattartás népszerűsítése (középiskolás önkéntesség, iskolai előadások, táborok)
  –  gazdák segítése (telefonos tanácsadás, tápadomány, orvosi ellátás támogatása)
  –  rendezvények szervezése (kutyás séták, kiállítások, szabadtéri programok)
  –  vadon élő állatok védelme

Az egyesület önkéntes alapon szerveződik, s minden állatbarátot sok szeretettel várnak, akik szívesen segítenek a gazdátlan állatok sorsának jobbra fordításában!

Támogatások: 

Az egyesület csak adományokból gazdálkodik, így bármiféle segítséget szívesen fogad, akár táp-, vagy egyéb adomány (alom, póráz, rongy, tisztítószer stb.), akár anyagi támogatás (orvosi kezelések, ivartalanítások, szállítások, beszerzések stb. finanszírozása) formájában. Ideiglenes befogadással, vagy virtuális örökbefogadással is segíthet egy-egy állat megmentésében, illetve a menhelyre látogatva gondozással, sétáltatással járulhat hozzá a gazdára váró kutyák és macskák ellátásához, szocializálásához 
Adó 1% felajánlás az Alapítvány részére
Kedvezményezett: Otthont az Állatoknak Alapítvány
Adószám: 18913316 – 1 – 19

Otthont az állatoknak Alapítvány:

Az Egyesület létrehozott egy Alapítványt, melynek célja korszerű, nagy állatotthon építése, így biztosítva nagyobb esélyt a rászoruló állatoknak az életben maradásra és újrakezdésre. A beruházás mára a küszöbön áll. A terület egy részével már rendelkezünk, másik részének vétele folyamatban van. Elvi építési engedéllyel és építési tervvel is rendelkeznek. 
 
Menhely:
Veszprémet a 77-es úton elhagyva, majd az első lehetőségnél – ahol a bicikliút is keresztezi a 77-est – balra kanyarodva, földúton haladva közelíthető meg. A földúton ismét az első lehetőségnél balra kanyarodva a gyepmesteri telephez érkezünk. A telep mögött található az egyesület menhelye.
A menhelyen általában délelőttönként zajlik az állatok napi ellátása. Ekkor nyitva menhelyünk minden állatbarát számára! Szívesen látják az örökbe fogadási szándékkal érkezőket, az önkéntes munkába bekapcsolódni vágyókat, és minden érdeklődőt. 
 
Ha elveszett állatra bukkanunk....
Elveszett állat esetén
  –  Kérjen meg egy állatorvost, hogy ellenőrizze az állat chipjének regisztráltságát, hogy helyes adatok szerepelnek-e a rendszerben!
  –  Érdeklődjön a gyepmester telefonszámán, hátha befogták már az állatot!
  –  Küldjön leírást róla az egyesületnek, hogy a keresésben segíthessünk, a felhívást közzétehessük!

Talált állat esetén

  –  Értesítse a helyi illetékes gyepmestert, aki szükség esetén befogja az állatot!
  –  Ha ideiglenesen befogadná, gondoskodjon a chip ellenőrzéséről! Ha nincs benne, küldjön képet, leírást róla az egyesületnek, hogy a gazda keresésében segíthessünk, a felhívást közzétehessük! Saját állatunkkal semmiképp se eresszük össze az idegen állatot, csak ha a fertőzés veszélye már kizárásra került!!

Új gazdához közvetítés esetén

  –  Küldjön leírást róla az egyesületnek, és segítenek az állat hirdetésében! Szükség esetén tápadománnyal vagy egyéb módon támogatják az állat tartását.
  –  Ha nem tudja a továbbiakban tartani állatát, a gyepmesteri telepen leadható. Ennek azonban díjja van, valamint nagyon fontos, hogy az állat megfelelően oltva legyen, hogy az esetleges megbetegedés kockázatát minél kisebbre csökkenthessük. A gyepmesteri telep kapacitása is korlátozott, ezért akármikor nem tudnak fogadni állatot, teltház esetén pedig altatási veszélybe kerülnek az állatok!!